0

2018.04.04Dnia 28 marca 2018 r. (przed wielkanocną przerwą wiosenną) klasy IV a i IV c z wychowawcami spotkały się na integracyjnym Śniadaniu wielkanocnym.

Na początku wysłuchaliśmy krótkiego przedstawienia omawiającego tradycje i zwyczaje wielkanocne. Uczniowie (każde dziecko było zaangażowane) mówiły o radości, miłości do ludzi, przyrody, czekaniu z tęsknotą na baby, mazurki, dyngusa, a także o istocie przeżywania tych świąt na łonie rodziny. Wprowadziło to nas w wiosenny, a zarazem świąteczny nastrój.

Nasz poranek to nie tylko recytacje, podczas których miło było nam gościć panią Dyrektor, ale to również życzenia dla pani i od pani dyrektor, a po nich wspólne śniadanie wielkanocne. Było to pierwsze śniadanie integracyjne tych dwóch klas (mamy nadzieję, że nie … ostatnie).

Na pięknie udekorowanych stołach znalazły się tradycyjne potrawy świąteczne: jajka, wędliny, pyszne babki. A udało je się przygotować dzięki dużej pracy i ogromnemu zaangażowaniu Rodziców, którym bardzo dziękujemy.

Oczywiście „zajączek” także był …

Przy tej okazji życzymy wszystkim: pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, radosnego dyngusa oraz zdrowia i wiosennej atmosfery dookoła. Niech wszelka harmonia i wesoły nastrój trwa cały czas i przynosi szczęście, pomyślność i pogodę.

I. Filoda
 GALERIA